C

Co si myslíte o bělení zubů ve wellness studiu?

Dobrý den, chci se zeptat, co si jako zkušená zubařka myslíte o tomto bělení zubů: http://www.wellness-renneska.cz/sluzby/beleni-zubu/ kde je cena na slevomatu 249 Kč. Hlavně mě zajímá zda je to pro zuby bezpečné a opravdu šetrné za tuto cenu a při této metodě? Předem moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

už podle zmiňovaných stránek je jasné, že se nejedná o stomatologické zařízení, tudíž tam nebudou odborníci, kterým bych se svěřila do péče o své zuby. Skutečně sebevíce sečtělá kosmetička nemá zdravotnické vzdělání a především není pod dohledem pravého odborníka na zuby – zubního lékaře. Ten totiž jako jediný může doporučit vhodnou metodu bělení zubů, které musí předcházet důkladné vyšetření chrupu a případné ošetření zubních kazů či jiných problémů v ústech, které by mohly během bělení zubů způsobit velmi nepříjemné a vážné komplikace.

 

Dalším důvodem proč nezvolit tuto cestu k bělejšímu úsměvu je fakt, že jedině gel s určitou koncentrací peroxidu může mít viditelný a dlouhotrvající efekt, neperoxidový gel toto bohužel nedokáže, dojde pouze k nadměrnému vysušení zubů, což je na první pohled patrné jejich bělejší barvou, avšak rychle dojde k navrácení do jejich původního odstínu. Pokud bělení zubů, tak jedině pod dohledem zubního lékaře (či dentální hygienistky úzce spolupracující se zubním lékařem).

MDDr. Veronika Andělová

Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?