C

Co znamenají žluté skvrny na vrchních zubech našeho 16ti měsíčního syna?

Dobrý den,rádi bychom se zeptali,co znamenají žluté skvrny na vrchních zubech našeho 16ti měsíčního syna….připadá nám,jako by mu chyběla zubní sklovina!Na pohled nejsou lesklé,ani hladké a na hmat jsou drsné!Zoubky čistíme pravidelně a skvrnek jsme si všimli přibližně před týdnem….pije pouze dětské čaje,nebo čistou vodu,flašku s dudlem má pouze na noc,jinak pije ze skleniček!děkujeme za odpověd

Dobrý den,

podle Vašeho popisu se může jednat o dva zcela odlišné problémy, o vývojovou poruchu skloviny nebo o časný dětský kaz.

 

Vývojové poruchu jsou velmi vzácné, ale mohou se u dětí objevit. Více se dozvíte v článku Vrozené poruchy skloviny.

 

Časný dětský kaz se v současnosti objevuje velmi často a má celou řadu příčin. Nejčastější je pomalé upíjení slazených nápojů z kojenecké lahve, proto se toto onemocnění dříve nazývalo kaz z dětské lahve.

 

Ať už se jedná o jedno nebo druhé, zajděte určitě za svým stomatologem.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?