C

Cysta u kořenů zubů

Dobrý den, podle CBCT mám mám v oblasti za zuby 1 a 2 cystu, lékař který mě vyšetřoval, by postupoval tak, že by ošetřil kořeny zubů, udělal výplň a počkal by i rok, než se cysta zahojí, nebo aspoň zmenší, jenomže můj zubař, který pracuje pod nemocnicí by chtěl provést chirurgické ošetření a přímo cystu vyškrábat buď v celkové nebo lokální anestezii. Chtěl bych znát ještě nějaký názor, nechce se mi podstupovat operaci, pokud je šetrnější možnost.

Dobrý den,

 

dle vyšetření je důležité určit z jaké příčiny cysta nebo infekční nález vznikly. Zda-li má souvislost s infekcí v zubu nebo ne. V případě, že vznik cysty nebo infekčního nálezu má souvislost s infekcí v příčiném zubu je nutné zhotovit endodontické ošetření. U některých cyst nemusí dojít po zhotovení endodontického ošetření ke kompletnímu vyhojení a proto se následně přistupuje k chirurgii. Endodontické ošetření neboli ošetření kořenových kanálků se musí provést vždy, není možné pouze zhotovit chirurgické ošetření.

 

Ošetření zánětu zubní dřeně

MDDr. Tomáš Rolník

Stomatologii jsem vystudoval na Lékařské fakultě v Plzni Univerzity Karlovy. Část studia jsem absolvoval na zubní klinice v německém Regensburgu. Pravidelně se účastním vzdělávacích kurzů a konferencí. Díky špičkovému vybavení naší ordinace můžeme nejnovější vědní poznatky implementovat do každodenní praxe. Každý den se snažím naplňovat přání našich pacientů a jsem rád, když se na ulici objeví o jeden úsměv navíc.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?