D

Dcera 3,5 roku přišla o jedničku. Je nutné nosit náhradu (celé patro s jedním zubem)?

Dobrý den, dceři 3,5 roku jsme museli nechat vytrhnout po úrazu jedničku vpravo nahoře. Nyní se rána zhojila a pan doktor chce nechat udělat náhradu (celé patro s 1 chybějícím zoubkem). Je nutné tuto náhradu dceři dávat? Dcera i bez zoubků mluví na svůj věk přiměřeně, esteticky nám to nevadí.

Dobrý den,

náhrada zubu má funkci nejen estetickou, ale slouží také jako mezerník. To znamená, že umělý zoubek drží rozestup mezi sousedními zuby, které tak nemohou měnit své místo. Mezera pro stálý zub zůstane zachovaná a zub prořeže do správné pozice.

 

Na druhou stranu dítě v necelých čtyřech letech nemusí náhradu dobře snášet. Chce to tedy zdravý rozum, abyste nezpůsobila dceři nějaké psychické obtíže. Davy dětí vyrostly i s mezerou místo řezáku.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?