D

Dceři (5let) se po úrazu stále viklají horní mléčné jedničky.

Dobrý den, dceři (čerstvě 5 let) se malinko viklají obě horní jedničky. Asi před měsícem do nich narazila, 14 dní jsme je šetřili a i teď s nimi nekouše do tvrdého. Byli jsme teď i u zubařky, řekla, že se opravdu trochu viklají a že je máme dále šetřit – nekousat do tvrdého. Jinak vypadají stejně jak ostatní zuby, dceru nic nebolí. Máme to tak opravdu nechat nebo je třeba ještě něco pohlídat/zkontrolovat? Děkuji.

Dobrý den,

Dětské zoubky se po úrazu mohou viklat různě dlouho. Pokud paní doktorka neshledala nic závažného (zaražení zubu do dásně, zlomeninu kořene, …) a zoubky vypadají normálně, pokračujte v šetřivém režimu. Doma sledujte, jestli dceru zoubky nebolí, jestli nemění barvu, nešednou, či se nad nimi netvoří na dásni váčky. Pokud by toto nastalo, znamená to, že zoubky odumřely a je potřeba zasáhnout. 

MDDr. Kateřina Podušková

Jsem zubní lékařka a také maminka. Studovala jsem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zubní lékařství je zároveň mým koníčkem a ke své práci cítím velkou pokoru a zodpovědnost. Velmi mě potěší, pokud Vám naše články přijdou k užitku a trochu přiblíží svět stomatologie.
Více informací
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?