D

Demineralizace

Dobrý den, co byste doporučili na doplnění zubní skloviny, když je na některých místech demineralizovaná? Funguje Elmex gelé?

Dobrý den,

Elmex gelée můžete na sklovinu určitě aplikovat. Nicméně demineralizovaná sklovina již nikdy nebude mít strukturu jako před tím. Elmex gelée zvýší odolnost i demineralizované skloviny a zabrání dalšímu zvětšování, za předpokladu perfektní hygieny. Pokud Vás trápí místá demineralizace kvůli estetice, zubní lékař může použít infiltraci skloviny ICON, která odstraní křídovitý vzhled demineralizované skloviny.

 

Každopádně byste se měl poradit se svým zubním lékařem, protože já nevím, jak demineralizace u Vás vznikla a jestli to není něco jiného jako například fluóróza či zubní kaz.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?