D

DÍRA V KORUNCE

Dobrý den. Zajímalo by mne, zda je možné aby se mi v korunce udělala díra a pokud ano, jak je to možné, je to například stářím korunky? Mám ji 5. rokem. Moje zubní lékařka mi sdělila, že si musí zaplatit novou. O zuby se starám, řekla bych že jsem až pečlivá. Každý den si samozřejmě čistím 2x denně a denně používám mezizubní kartáček. Jsem ve středním věku a pravidelně navštěvuji zubní lékařku. Píši Vám, protože tomu opravdu nerozumím, ale obávám se, že už delší dobu má lékařka ze mne spíše tahá peníze. Má otázka zní, zda se může do korunky udělat díra a jestli to jde opravit a nebo musí být nová Děkuji Vám za odpověď

Dobrý den,

korunky obecně můžou prasknout nebo se z nich může uštípnout keramika. Malé defekty lze za určitých podmínek opravit. Podle Vašeho popisu bohužel nedokážu říct, jaký problém by mohl s korunkou být. Pokud máte pochybnosti o postupech Vaší zubní lékařky, zvažte konzultaci na jiném stomatologickém pracovišti, kde Vás vyšetrí a získáte jejich názor.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?