D

Dočasné zaplnění kořenových kanálků

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, čím se dají vyhojit zubní kanálky. Mám od června nasazenou korunku a den po nasazení už jsem jela na pohotovost. Kanálky byly pod zánětem. Můj ošetřující zubař přes odvrtanou korunku kanálky pročistil, „vytahal nervy“ a zub čistil. Asi po týdnu vyplnil plombou, která šla opět následujícího dne ven, utvořil se hnis a zub hodně bolel. Tak se situace opakuje již 2 měsíce, chodím na čištění, zub (šestka) je relativně v klidu, dokud se nezavře. Stále mi z kanálků odchází malé množství sekretu. ANi vložka s chlumským roztokem nepomohla. Teď mi to pan doktor hodlá vyplnit kortikoidy a já se pochopitelně obávám toho, že po uzavření nastane obvyklá bolest a zas se to bude muset odvrtat. Existuje spolehlivé řešení nebo jistota, že kortikoidy zánět vyhojí? Děkuji mnohokrát za odpověď.

Dobrý den,

 

v podobných případech se často používá směs kortikoidů a antibiotik (např. Ledermix). Kořenové kanálky se zaplní touto pastou a zub se uzavře provizorní výplní. Po odeznění akutního zánětu je možné zub definitivně zaplnit. Obecně lze říci, že šestka je významný zub, který v budoucnu může sloužit k ukotvení případných protetických prací, a proto bych se určitě pokusil o jeho záchranu.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?