D

Dosluhující korunky a můstky

Mám na hoře plno korunek a můstků a každou chvíli něco vypadne.ted mi pod můstkem kořen a zub úplně shnilé a zubařka mi ho vytrhla.ve předu mám problém z dalším můstkem.tam mi vůbec nedrží.mustky a korunky drží tak na obrousenych 5 zubech. Víc jich už nemám..zubařka si neví rady jak udělat na tomto zuby které by držely .Je nějaká možnost dalšího můstku nebo musím být bez zubů.Nevim jak se vše vyřeší.dekuji

Dobrý den,

fixní korunky a můstky mají svoji životnost. Pokud jsou práce takto rozsáhlé, jako ve Vašem případě, bude třeba vymyslet nový koncept, jak Vás stabilně ozubit. Nové řešení musí být komplexní a dlouhodobě stálé. Nezbytné bude kriticky zhodnotit využitelnost zbývajících zubů, ty dobře ošetřit a na jejich základě stavět. Možnosti jsou dát se cestou zubů na pevno, zhotovit nové fixní korunky či můstky a ty doplnit zubními implantáty. Další cesta je kombinace fixních korunek či můstků se snímatelnou náhradou. Doporučila bych Vám, domluvit se s Vaší paní doktorkou. Jistě Vám řekne, jaké jsou konkrétně ve Vaší situaci možnosti.

Více informací naleznete zde.

MDDr. Kateřina Podušková

Jsem zubní lékařka a také maminka. Studovala jsem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zubní lékařství je zároveň mým koníčkem a ke své práci cítím velkou pokoru a zodpovědnost. Velmi mě potěší, pokud Vám naše články přijdou k užitku a trochu přiblíží svět stomatologie.
Více informací
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?