D

Dva roky od poranění nervu mám stále obtíže.

Dobrý den, v dubnu to budou 2 roky, co jsem měla vpravo dole zánět v zubu. Stomatolog nevěděl jestli je v 6,7,8, tak mi nejdříve vytrhl vpravo dole 8 a jelikož se zánět nelepšil, byla mi vytržena i 6. Bohužel od té doby necítím vpravo dole zuby, ret a bradu. Nebo spíš mám tam brnění, pálení a svědivost. Brala jsem na to injekce i tablety B komplex, bez výsledku. Je možné nějak nerv uzdravit? třeba chirurgický zákrok. Děkuji za odpověď Nikola

Dobrý den Nikolo!

Tato komplikace je velmi nepříjemná! Pravděpodobně došlo buď vlivem zánětu, při trhání nebo při aplikaci anestezie k poranění nervu. To se bohužel stane velmi snadno. Postupovala jste správně. Někdy opravdu trvá velmi dlouho než se nervy uzdraví. Pro více informací doporučuji obrátit se na pracoviště čelistní chirurgie a problém konzultovat zde.

MDDr. Kateřina Podušková

Jsem zubní lékařka a také maminka. Studovala jsem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zubní lékařství je zároveň mým koníčkem a ke své práci cítím velkou pokoru a zodpovědnost. Velmi mě potěší, pokud Vám naše články přijdou k užitku a trochu přiblíží svět stomatologie.
Více informací
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?