E

Endodonticky ošetřený zub bolí, když na něj tlačím jazykem.

Dobrý den, cca před 3 lety mi byl endodonticky ošetřen zub po zánětu. Jedná se o zub 6 vpravo dole. Stále na něm nemám korunku. Ale zub bolí při dotyku jazykem, když na něj jakoby zboku z vnitřní strany jazykem zatlačím, tak cítím lehkou bolest která jde cítit až dole v čelisti pod zubem. Kromě toho se zubem nejsou problémy, neboli na skus ani nereaguje na studené, či horké. Můžete mi prosím poradit, co by mohlo být příčinou a co s tím dále dělat ? Bude se muset znovu otevřít ? Aktuálně jsem bohužel bez zubního lékaře. Děkuji.

Dobrý den,

Doporučuji najít si nového lékaře a nechat zub zkontrolovat. Pokud se na zubu nic nenajde, je možné například zhotovit provizorní korunku a vyčkat, zda se stav zlepší. Zub může mít pod sebou zánět, ale také může být například naprasklý. Endodonticky ošetřené zuby, bez zpevnění korunkou, jsou náchylné k lámání. Další možností je dráždění dásně, pokud zub není anatomicky dostaven.

 

 

MDDr. Kateřina Podušková

Jsem zubní lékařka a také maminka. Studovala jsem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zubní lékařství je zároveň mým koníčkem a ke své práci cítím velkou pokoru a zodpovědnost. Velmi mě potěší, pokud Vám naše články přijdou k užitku a trochu přiblíží svět stomatologie.
Více informací
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?