E

Extrakce horní osmičky

Dobrý den, dnes jsem byla objednána v soukromé stomatochirurgii na extrakci horní pravé osmičky. Doktorka mi řekla, že mě nemůže bolet rostoucí osmička, protože není hmatatelná – přitom já jí v puse cítím jazykem i prstem už několik let a tím jak „leze“ dolu je čím dál tím víc „hmatatelná“ a citlivá. Když jsem se lékařce snažila ukázat a popsat, kde to cítím a kde mě to po zatlačení bolí, řekla mi, že to je „jen“ dáseň a že mám blbě ošetřené kanálky na 7, že tam mám zánět – chvíli se mi v dásni šťourala, vypláchla peroxidem. Poté mi řekla, že mi tu 8čku vyndavat prostě nebude, protože se jí nechce a prakticky mě vyhodila z ordinace. Nedostala jsem od lékařky ani zprávu. Jen mi řekla, ať používám ústní vodu a za 14 dní přijdu na kontrolu. Je toto jednání správné? Neměla bych si raději vyžádat novou žádanku a jít k jinému lékaři? děkuji za radu

Dobrý den, kolem prořezávající osmičky může vzniknout zánět měkkých tkání (tzv. dentitio difficilis), kvůli nečistitelnému prostoru mezí dásní a prořezávajícím zubem. Může Vás ovšem bolet i zánět kolem sedmičky, zejména pokud jsou tam špatně ošetřené kanálky. Pokud máte pocit, že paní doktorka neudělala pro Vás vše, co mohla, navštivte jiné stomatochirurgické pracoviště.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?