H

Hojení extrakční rány

Dobrý den, dne 6.3 jsem byla na extrakci všech 4 zubů modrosti. Až na 4 dny,kdy jsem byla oteklá, jsem byla i skoro bez bolesti. Dne 13.3 jsem byla na vyndání stehů, vše bylo v pořádku. Teď mi z míst po extrakci zubů vytéka taková nažloutlá tekutina, když si zmáčknu u dásní. Muže to být hnis, zánět ? Vůbec to nebolí ani není cítiti zápach. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, v případě, že si nejste jistá správným postupem hojení po extrakci, konzultujte svůj stav s ošetřujícím lékařem. Extrakční rána bývá kompletně zacelena a přikryta dásní za 3-4 týdny. Ve Vašem případě je možné, že spatřujete v ráně fibrin (nažloutlá tkáň), která je součástí normálního průběhu hojení.

MDDr. Tomáš Rolník

Stomatologii jsem vystudoval na Lékařské fakultě v Plzni Univerzity Karlovy. Část studia jsem absolvoval na zubní klinice v německém Regensburgu. Pravidelně se účastním vzdělávacích kurzů a konferencí. Díky špičkovému vybavení naší ordinace můžeme nejnovější vědní poznatky implementovat do každodenní praxe. Každý den se snažím naplňovat přání našich pacientů a jsem rád, když se na ulici objeví o jeden úsměv navíc.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?