H

Hojení po extrakci zubu

Dobrý den, dnes jsem byla na vytržení osmičky , tvar mám stále nateklou. Ale chtěl jsem se zeptat pan zubař mi do té rány po osmičce něco dál neřekl mi nic a já teď nevím zda to mám nějak vyndavat nebo ne? Můj zubař momentálně neordinuje a náhradní zubař už mě nevezme. Tak jen zdá to mám vyndavat nebo počkat až mi to vypadne?

Dobrý den, po extrakci zubu může být přítomný otok tváře i 3-4 dny po výkonu, záleží na náročnosti extrakce. Pro urychlení a zlepšení hojící fáze se do rány vkládají prostředky na podporu tvorby krevní sraženiny například: kolagenové čepy. Tyto prostředky jsou vstřebatelné (tělo je po čase samo rozloží), tak určitě se je nesnažte nijak vyndat. Rána je pak fixována stehy, ty Vás rovněž mohou dráždit v okolí nebo na jazyku. V případě, že cítíte dyskomfort v ráně, vyhledejte Vašeho lékaře, aby zkontroloval místo po extrakci.

MDDr. Tomáš Rolník

Stomatologii jsem vystudoval na Lékařské fakultě v Plzni Univerzity Karlovy. Část studia jsem absolvoval na zubní klinice v německém Regensburgu. Pravidelně se účastním vzdělávacích kurzů a konferencí. Díky špičkovému vybavení naší ordinace můžeme nejnovější vědní poznatky implementovat do každodenní praxe. Každý den se snažím naplňovat přání našich pacientů a jsem rád, když se na ulici objeví o jeden úsměv navíc.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?