I

Implantáty. Jak najít dobrého implantologa

Vážení,zdravím Vás moje otázka na Vás ,PROSIM ,kde najdu odborného lekaře na IMPLANTATY jsem z maleho mněsta Bruntalu,máte také možnost v tomto poradit??Jak,najít dobrého lekaře v tomto ,oboru???Je to možné,byla bych Vám nesmírně vděčná.Děkují….

Dobrý den,

v dnešní době jsou implantáty v módě. Není to rozhodně levná záležitost, proto výběr stomatochirurga a následně protetika je velmi důležitá. Nejlepším krokem pro Vás bude zeptat se svého okolí na své zkušenosti s místními lékaři. A to je jen začátek. Implatnolog by měl projít kurzem implantologie, může být i členem České společnosti pro implantologii. Důležité je samotné vyšetření lékařem, rozhodně Vám musí zhotovit Rtg snímek (OPG – ortopantomogram) nebo CT vyšetření oblasti, kde je v plánu implantace. Na základě této zobrazovací metody lékař vidí množství kosti nebo zda v daném místě není zánět. Podle toho se rozhodne, jestli je nutná augmentace kosti, či nikoliv (augmentace – zvětšení určité části lidského těla, která nedosahuje požadované velikosti, pomocí vlastní tkáně nebo umělého implantátu – zdroj: Velký lékařský slovník – Maxdorf). Augmentace vlastní kostí (kost se získává v jiném místě dutiny ústní – př. regio retromolaris – oblast za posledním zubem) nebo augmentace biomateriálem (trikalciumfosfát, hydroxidapatit…). Pokud to jde, je lepší augmentace vlastní kostí.

 

V takto ošetřeném místě se může v budoucnu přistoupit k implantaci titanového implantátu. Na trhu je více firem, liší se cenou a kvalitou. Pak už je na každém, aby se rozhodl, kolik peněz bude chtít investovat do svého chrupu. Pro úspěšné řešení je důležité,aby klient dodržoval hygienu dutiny ústní.

 

A jak najít toho správného lékaře v okolí Bruntálu? Podívejte se na náš vyhledávač, kde najdete i vzdálenost ordinace od Vašeho města.

MDDr. Eliška Feltlová

Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?