I

Implantáty se po 20 dnech uvolnily

Dobrý den.Nechal jsem si udělat dva zubní implantaty,asi po 20 dnech mě je musel odstranit.Jeden mi úplně sežral kost okolo a druhý o týden později to same.DOTAZ mam nárok na vracení peněz? Děkuji.

Dobrý den,

zavedení implantátů má statisticky vysokou úspěšnost. Bohužel se občas straně, že tělo implantát nepřijme. Bez detailní znalosti Vašeho případu lze těžko soudit, ale 20 dní je neobvyklá doba pro odhojení implantátu. Častou příčinou neúspěchu bývá špatná ústní hygiena pacienta, ale přece jen v tomto případě je doba od ošetření krátká.

V ojedinělých případech se může objevit alergie na titan. Implantát je vyroben z titanové slitiny a při přecitlivělosti může dojít k jeho vyloučení.

Přesto bych se obrátil na lékaře, který zákrok provedl, a vyžádal bych si jeho vysvětlení neúspěšného ošetření. Předpokládám, že se dohodnete na kompenzaci nebo jiném řešení Vašeho nepříjemného problému.

Držíme palce, aby vše dobře dopadlo.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?