I

Intenzivní bolest zubu s ošetřenými kořenovými kanálky nejasného původu

Dobrý den, poslední týden cítím intenzivní bolest v oblasti zubu, kde mi cca před 1,5 rokem byly čištěny a plněny kořenové kanálky spolu a výplň zubu (plomba). Bolest neustupuje mnohdy ani po podání léků na bolest. Při návštěvě mého zubního lékaře mi bylo řečeno, že mi nic není, protože mám čisté snímky, i když jsem na citlivost onoho zubu a vedlejšího reagovala. Jaká by mohla být prosím příčina? Jsem celkem bezradná.. Děkuji.

Dobrý den,

Váš problém nelze tímto způsobem objektivně zhodnotit. Pokud máte stále bolesti a Váš lékař neodhalil příčinu, doporučila bych sjednat si konzultaci na jiném pracovišti, kde Vás komplexně vyšetří jiný doktor. Léky na bolest není dobré užívat dlouhodobě. Pod zubem může být váček, který na RTG není zcela jasně patrný nebo je zub prasklý, dále může být příčina obtíží v jiném zubu, ale také se může jednat o zánět dásní. Škála zdrojů bolesti je široká a nejlépe ji určí ošetřující lékař.

MDDr. Kateřina Podušková

Jsem zubní lékařka a také maminka. Studovala jsem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zubní lékařství je zároveň mým koníčkem a ke své práci cítím velkou pokoru a zodpovědnost. Velmi mě potěší, pokud Vám naše články přijdou k užitku a trochu přiblíží svět stomatologie.
Více informací
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?