J

JAK JE MOŽNÉ, ŽE ZUB PO 10 LETECH OD ÚRAZU ZMĚNIL BARVU?

Dobrý den, mám dotaz, když jsem byla malá, tak jsem přišla o půlku předního zubu… doktorka mi zub donastavila s tim, ze ho vyvrtala dala do zubu čep a zub nastavila.. asi cca po 10 letech mi zub změnil barvu bohužel ne ten nastavený, ale ta půlka mého zubu.. barva je momentalne nazloutla.. a jde to celkem dost vide.. chci se zeptat jak tohle vyresit? Fasetu bych uplne nechtela.. cetla jsem neco o vnitřní vyplni je to vubec mozne? Moc dekuji za radu a odpoved

Dobrý den,

podle Vašeho popisu si nejsem jist, zda-li na zubu zhotovila paní doktorka po úrazu zubu endodontické ošetření (https://www.nechcikazy.cz/endodoncie-osetreni-zubnich-kanalku).

Pří úrazu nemusela zasahovat lomná linie do místa zubního nervu, ale postupem času mohlo dojít v důsledku traumatizuce zubního nervu k jeho nekroze. V případě nekrozy může nastat zabarvení zubu.

Jestliže se potvrdí u Vašeho lékaře, že zub nepodlehl nekroze a reaguje vitálně, je možno případné zabarvení vyřešit bělením, novou výplní, fazetou … . Správnou indikaci léčebné metody určí Vás lékař.  https://www.nechcikazy.cz/clanky/kategorie/beleni-zubu-4 .

Určitě doporučuji navštívit Vašeho zubního lékaře a vše s ním konzultovat.

MDDr. Tomáš Rolník

Stomatologii jsem vystudoval na Lékařské fakultě v Plzni Univerzity Karlovy. Část studia jsem absolvoval na zubní klinice v německém Regensburgu. Pravidelně se účastním vzdělávacích kurzů a konferencí. Díky špičkovému vybavení naší ordinace můžeme nejnovější vědní poznatky implementovat do každodenní praxe. Každý den se snažím naplňovat přání našich pacientů a jsem rád, když se na ulici objeví o jeden úsměv navíc.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?