J

Jak nahradit vytržený zub?

Dobrý den, před dvěma lety mi byl vytržen zub (šestka dole). Chtěla jsem se zeptat, jestli je nutné dávat implantát z hlediska zdraví ostatních zubů? Zda-li s úbytkem kosti po vytržení šestky může dojít k úbytku kosti i u sousedních zubů? Moc děkuji předem za odpověď.

Dobrý den,

po extrakci jakéhokoliv zubu mají tendenci okolní zuby i zub protější se sklánět do vzniklé mezery. Zároveň je na okolní zuby přenášen vyšší žvýkací tlak, což může následně působit na tyto zubu patologicky. Úbytek kosti v místě po extrakci zubu neustále probíhá. Pro případnou implantaci Vám doporučeji navštívit Vašeho zubního lékaře, aby zvážil možnost implantace. Mezeru lze rovněž zacelit pomocí protetického mostu, záleží ovšem na situaci v dutině ústní a stavu okolních zubů, což posoudí Váš lékař.

MDDr. Tomáš Rolník

Stomatologii jsem vystudoval na Lékařské fakultě v Plzni Univerzity Karlovy. Část studia jsem absolvoval na zubní klinice v německém Regensburgu. Pravidelně se účastním vzdělávacích kurzů a konferencí. Díky špičkovému vybavení naší ordinace můžeme nejnovější vědní poznatky implementovat do každodenní praxe. Každý den se snažím naplňovat přání našich pacientů a jsem rád, když se na ulici objeví o jeden úsměv navíc.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?