J

Jak řešit mezernatý chrup?

Dobrý den, chybí mi 13 a 14. Kvůli tomu se mi začala rozjíždět jedna strana chrupu. Zubařka mi navrhuje implantáty. Hodně jsem o tom četla. Je možné nahradit 2 chybějící zuby jedním implantátem a korunkou s volným členem? I přesto, že jsou to žvýkací zuby? Paní doktorky se na to zeptám taky, ale není češka (UK) a nerozumí úplně všemu co říkám. Proto můj dotaz vkládám sem. Děkuji

Dobrý den,

implantát s volným členem se v tomto místě a lokalizaci nedoporučuje. Záleží ale na mnoha faktorch, které nám řeknou, zda-li je možnost vůbec implantovat do této lokality. Musí se vytvořit podrobné vyšetření a na tomto základě určit další postup léčby. Terapie pomocí implantátu je náročnější ošetření a je potřeba zvážit do detailů jednotlivé kroky.

MDDr. Tomáš Rolník

Stomatologii jsem vystudoval na Lékařské fakultě v Plzni Univerzity Karlovy. Část studia jsem absolvoval na zubní klinice v německém Regensburgu. Pravidelně se účastním vzdělávacích kurzů a konferencí. Díky špičkovému vybavení naší ordinace můžeme nejnovější vědní poznatky implementovat do každodenní praxe. Každý den se snažím naplňovat přání našich pacientů a jsem rád, když se na ulici objeví o jeden úsměv navíc.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?