J

Jak se zbavit pigmentů na zubech?

Dobrý den, dovoluji se na Vás obrátit s dotazem, týkajícím se diskolorace v mezizubí. V posledních letech eviduji u třenových zubů, resp. mezi nimi změnu barvy. Jde o hnědnou až černou barvu. Při pravidelné návštěvě dentální hygieny nejsou skvrny odstranitelné a zároveň zubní lékař po pořízení rentgenových snímků rovněž nekonstatoval nález zubního kazu. Můj dotaz tedy směřuje k možnému nalezení řešení, tedy odstranění tohoto zabarvení. Děkuji Vám.

Dobrý den,

v případě, že vyšetření prokázaly, že se nejdná o defekt tvrdých zubních tkání, je možno tyto pigmentované diskolarace odstranit pomocí air flow čištění u dentální hygienistky nebo zubního lékaře. Je to nejšetrnější metoda k odstranění těchto depozit. https://www.wikiskripta.eu/w/Air-abraze

MDDr. Tomáš Rolník

Stomatologii jsem vystudoval na Lékařské fakultě v Plzni Univerzity Karlovy. Část studia jsem absolvoval na zubní klinice v německém Regensburgu. Pravidelně se účastním vzdělávacích kurzů a konferencí. Díky špičkovému vybavení naší ordinace můžeme nejnovější vědní poznatky implementovat do každodenní praxe. Každý den se snažím naplňovat přání našich pacientů a jsem rád, když se na ulici objeví o jeden úsměv navíc.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?