J

JAK VYŘEŠIT MEZERY PO NEZALOŽENÝCH ZUBECH?

Dobrý den, nemám založené druhé zuby v horní čelisti (vrozená vada – většina členů z rodiny nemá a mají zuby dořešeny esteticky můstkem (zbroušením zubů). Pokud bych trvala na zbroušení okolních zubů jedniček a špičáků, které mám postaveny místo dvojek bylo by to možné? Můj lékař navrhuje řešení rovnátky, ale to nechci. Jedničky mám křivější a nakloněny na levou stranu. Pak mám normálně čtyřky, pětky a sedmičky. Šestky též nemám. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

uzávěr mezer a vyplnění prostor je možné pomocí rovnátek, můstků, implantátů. Určitě je důležité navštívit ortodontistu, aby zhodnotil, zda-li je možné pomocí rovnátek uzavřít mezery mezi zuby. Následně by pak odpadla nutnost protetického řešení. Při zhotovení můstků se musí napreparovat okolní zuby, záleží v jakém stavu se nacházejí. Elegantním řešením je využití implantátů, kdy nedochází k preparaci okolních zubů, záleží ale na množství kosti, které je nutné pro spravné zavedení implantátu.

MDDr. Tomáš Rolník

Stomatologii jsem vystudoval na Lékařské fakultě v Plzni Univerzity Karlovy. Část studia jsem absolvoval na zubní klinice v německém Regensburgu. Pravidelně se účastním vzdělávacích kurzů a konferencí. Díky špičkovému vybavení naší ordinace můžeme nejnovější vědní poznatky implementovat do každodenní praxe. Každý den se snažím naplňovat přání našich pacientů a jsem rád, když se na ulici objeví o jeden úsměv navíc.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?