J

Je Depulpin vhodná látka na umrtvení nervu zubu?

Dobrý den, hodně mě bolela dvojka vpravo nahoře a po dvou pokusech o její vyspravení pan doktor konstatoval, že je tam zánět. Zub mi tedy umrtvil. Chci se proto zeptat – někde jsem četl, že se k tomu používá látka Depulpin, ale pan doktor prosil sestřičku o něco jako „Vitoxal“. Je to také vhodná látka na umrtvení nervu zubu?

Dobrý den,

 

Depulpin se dříve opravdu používal k devitalizaci (“umrtvení”) zubu. Přípravek ale obsahuje potenciálně nebezpečné látky, a proto se dnes již nepoužívá.

 

Nyní se devitalizace provádí jednoduše a velmi rychle během jedné návštěvy. Zub se znecitliví vhodným anestetikem a poté lékař otevře dřeňovou dutinu. Zubní dřeň mechanicky odstraní a provede endodontické ošetření zubních kanálků.

 

MDDr. Tomáš Rolník

Stomatologii jsem vystudoval na Lékařské fakultě v Plzni Univerzity Karlovy. Část studia jsem absolvoval na zubní klinice v německém Regensburgu. Pravidelně se účastním vzdělávacích kurzů a konferencí. Díky špičkovému vybavení naší ordinace můžeme nejnovější vědní poznatky implementovat do každodenní praxe. Každý den se snažím naplňovat přání našich pacientů a jsem rád, když se na ulici objeví o jeden úsměv navíc.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?