J

Je mi 22 let a boužel přicházím postupně o zuby. Klapačky nechci.

Dobrý den, je mi 22 let a boužel přicházím postupně o zuby tím že mi je p.zubařka vytrhává… Chci se zeptat-je možné p.zubařce říci že chci totálně všechny zuby vytrhat páč jsou ošklivé a jaké náhrady jsou pro mě vhodné a cenově jaké jsou? Vím že TZV.Klapačky nechci…Děkuji

Dobrý den,

v první řadě doporučuji bojovat o každý zub. Ztrátou zubů ztrácíte část svého těla, kterou chcete nahradit protézou. Protéza nikdy nebude dokonalá ani funkčně, ani esteticky. Když si zlomíte nohu, tak si jí také nenecháte uříznout a nahradit protézou.

 

Nejdůležitějším bodem je kvalitní čištění zubů. Navštivte nejlépe dentální hygienistku. Čištění se nezbavíte, ani kdybyste zuby nahradil implantáty.

 

Implantát je, zjednodušeně řečeno, titanová náhrada kořene zubu. Náhrada horních zubů od šestky po šestku v bezzubé čelisti může být uchycena na šesti až osmi implantátech. Cena implantátů se pohybuje kolem 20 tisíc korun za jeden (podle výrobce a dílů, které do ceny počítáme). Můstek, který se na implantáty našroubuje bude stát desítky tisíc korun).

 

V případě, že nebudete dbát o správnou dentální hygienu, o implantáty přijdete podobně jako o zuby.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?