J

Je mi 53 let, už delší dobu trpím paradentózou. Existuje jiné řešení než trhání zubů?

Dobrý den, Je mi 53 let, moje zuby už delší dobu trpí paradentózou a úbytkem kostní dřeni. Byla jsem u stomatoložky a ta mi řekla, že musím jít na rentgen a že až poté, co ho dostane do rukou se rozhodne, které zuby vytrhne a které nechá. Poté, co jsem byla u paní stomatoložky po druhé (po vytvoření rentgenových snímků), jsem se dozvěděla, že mi chce vytrhat zbylých 6 zubů na horním patře, a 4 na dolním (nechá pouze 2 zuby). Chtěla jsem se zeptat, zda mohu odvolat trhání, i když jsem objednaná na určitý termín. Mám jiné možnosti než trhání? Jaké jsou možnosti, pokud jsou kořeny mých zubů v dobrém stavu? Moc Vám děkuji za odpověď a přeji Vám slunný zbytek června.

Dobrý den,

rentgenový snímek je jedninou možností, jak zhodnotit stav kosti kolem kořenů zubů. Ve Vašem případě již asi není možné zuby v ústech ponechat, kvůli úbytku kosti. Je lepší se zubů vzdát, než nechat probíhat dlouhodobý zánět. Ze zánětu se uvolňují bakterie do krve a mohou tak celkově ovlivnit Váš zdravotní stav.

 

U velmi pokročilé paradentózy již není jiné řešení.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?