J

Je možné použít miniimplantáty?

Miniimplantáty je možné použít miniimplantáty pro upevnění pevné zubní náhrady na dolní a horní čelisti? Mám málo zubní kosti. pro normální implantáty.Dosud mám svoje zuby kromě sedmiček a jedné pětky.event.lze tuto 5 nahradit miniimplantátem?

Dobrý den,

miniimplantáty se používají nejčastěji jako provizorní řešení. Pro definitivní ošetření je vhodné použít standardní implantáty. Ty se vyrábějí v celé škále šířek i dálek. Podle nabídky kosti vybere lékař implantát vhodný pro pacienta. Bez RTG, případně CT, snímku nelze posoudit vhodnost zavedení implantátů.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?