J

JE MOŽNÉ VYHNOUT SE CELKOVÉ PROTÉZE?

Dobrý den,mám problém,který mě strašně trápí a mám hendikept z nasazovací protézy.Mám porcelánové můstky na hoře ze2 částí,jelikož vzadu chybí stoličky udělal mi zubař nasazovačku,kterou jsrm vyhodila i když stála 2500t.to patro mi tlačilo na př.zuby a ty se mi rozkývaly.Nyní mi chce zuby vytrhat a dát protézu,již týden z toho nespím,nedokážu se s tým smířit,dělali mi rengen a konstatovali že kořeny jsou mělko a že by to dlouho nevydrželo,ale nevím já bych brala i kdyby to vydrželo ještě alespon rok nebo 2,pořád lepší,než nasazovačka,myslím si že kdyby se tyto stáhly a mimo ústa spojili v 1 podkovu a znovu nasadili,že by mi ještě náký čas posloužili,prosím poradte mi jsem z toho neštastná,děkuji

Dobrý den,

bez vyšetření je složité rozhodnout o dalším postupu. Jsou-li přední zuby viklavé a podle RTG nejsou dostatečně ukotveny v kosti, je jejich prognóza velmi špatná. Nejsou-li v kosti zánětlivá ložiska, je teoreticky možné můstky v ústech ponechat (jak říkáte rok či dva) a čekat, až definitivně doslouží. Musíte ale počítat s tím, že si jednoho dne sundáte můstek i s kořeny zubů.

Varianta sejmutí můstků, spojení obou můstků a jejich opětovné nasazení nebude pravděpodobně možné, protože byste při snímání můstků mohla přijít o pilířové zuby.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?