J

Je možné využít jen zbylé kořeny?

Mám vytrženou trojku a čtyřku vpravo nahoře, zůstaly mi zde kořeny, za 14 dní mám jít na vytržení kořenů pětku šestku nemám a chci se zeptat zda je možné dát něco do kořenů abych nemusela si dávat implantáty 2ks za 28 000 Kč. Dále mi doktor nabídl na drátky na dvojku a sedmičku dát můstek 4 zuby, je mi 64 roku a myslím že v dohledné době mě stejně čeká protéza na celé horní patro,Původně jsem měla můstek od dvojky po sedmičku 5 zubů, děkuji za odpověď

Dobrý den,

kořeny je možné využít za určitých podmínek. Musí být pevné a zdravé bez kazu, musí mít dobře ošetřené kořenové kanálky a v neposlední řadě musí kořen vyčnívat nad hranici kosti. Takovéto kořeny se dále vyztuží čepem s dostavbou nebo se na ně zhotoví kořenová nástavba a finálně se osadí korunkou či fixním můstkem. Toto vše zhodnotí Váš zubař na základě zhotovení rentgenového snímku a vyšetření úst. Jedině takto může doporučit záchranu kořenů či jejich vytržení. Další ošetření v horní čelisti nedovedu takto zhodnotit, poraďte se se svým lékařem a jistě naleznete variantu, která by byla pro Vás nejvhodnější.

 

 

MDDr. Kateřina Podušková

Jsem zubní lékařka a také maminka. Studovala jsem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zubní lékařství je zároveň mým koníčkem a ke své práci cítím velkou pokoru a zodpovědnost. Velmi mě potěší, pokud Vám naše články přijdou k užitku a trochu přiblíží svět stomatologie.
Více informací
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?