J

Je možné,aby bílé výplně po čase vypadly samy od sebe?

Dobrý den, mám problém s horním řezákem. Mám ho z 1/3 vyštípnutý už cca 5 let a zubařka tvrdí, že je zdravý . Za tuto dobu mi vypadla zubní plomba minimálně 8x. Na kousání do tvrdých jídel např. jablko si dávám pozor a radši si ho krájím, ale né vždy to pomůže. Chtěl bych se zeptat jestli by bylo lepší zajít k jinému zubaři ať udělá plombu jinak a nebo jestli by byl jiný lepší způsob opravy zubu. Děkuji

Dobrý den,

při dodržení postupu zhotovení „bílé výplně“ neboli kompozitní výplně by něměla výplň sama od sebe vypadnout. Při silném nárazu může dojít k uštípnutí části kompozitní výplně, né však ke kompletnímu uvolnění.

MDDr. Tomáš Rolník

Stomatologii jsem vystudoval na Lékařské fakultě v Plzni Univerzity Karlovy. Část studia jsem absolvoval na zubní klinice v německém Regensburgu. Pravidelně se účastním vzdělávacích kurzů a konferencí. Díky špičkovému vybavení naší ordinace můžeme nejnovější vědní poznatky implementovat do každodenní praxe. Každý den se snažím naplňovat přání našich pacientů a jsem rád, když se na ulici objeví o jeden úsměv navíc.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?