J

Je normální, že mám na předních zubech vidět kořeny?

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, či je normálne ze dole na predných zuboch ked odhrniem dolne pery mi je vidiet presne ze kde mi konci zub a vidim aj koren..Mám tam to jasno take tenke. Nevšimla som si to ani. Nemože to byť sposobené aj tým, že sa mi odlomilo na hornom zube kus blomby a idú mi odtiaľ plyny? A preto mi aj niekedy zapacha z úst. Nemohlo mi to nejako poškodiť jasná? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Hned v úvodu Vám doporučím neprodleně navštívit Vašeho zubního lékaře. Nepodceňujte stav Vašich dásní, ani odlomený zub, který může být vážně postižen. Odhalení krčků může být způsobeno nesprávnou technikou čištění zubů a používáním nevhodného zubního kartáčku. Nepoužívejte proto tvrdé zubní kartáčky, které mají na stav dásní špadný vliv. Rady pro výběr kartáčku najdete v článku „Jak si vybrat kartáček?“. Ulomený zub, který občas zapáchá, může být známkou vážného poškození zubní dřeně. Tento stav vyžaduje okamžité odborné ošetření.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?