J

Je normální, že se dceři za sedm měsíců od vypadnutí prvních zubů neprořezali druhé?

Prosím o radu odborníků ohledně své dcery.Je jí 6 let a před 7 měsíci jsme vytrhly vrchní jedničky a doposud jí nenarostly.Teď mimo jedničky jí vypadly i dvojky.Podotýkám,že s prořezáním spodních jedniček problémy nebyly.Je to normální,nebo se mám obrátit na zubního lékaře?Děkuji.

To, že se jedničky dosud neprořezaly, nemusí být nic abnormálního. Po extrakci dočasných zubů se prořezání stálých zubů může zdržet. S dcerou byste určitě měla navštěvovat lékaře pravidelně dvakrát ročně. Proto Vám návštěvu stomatologa a konzultaci erupce stálého chrupu Vaší dcery doporučuji.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?