J

Je v pořádku vytrhnout zub, kdyby tam byl na RTG váček?

Dobrý den, je v pořádku vytrhnout zub, kdyby tam byl na rtg. váček, aniž by se lékař nepokusil o záchranu zubu vyčistit a zaléčit kanálky. Jedná se o 4 nahoře, mám ještě půl zubu a lékař sdělil stroze, že jestli tam bude váček, vytrhne a tečka. Předem děkuji za odpověd.

Dobrý den,

 

rentgenový snímek je základním nástrojem lékaře pro určení diagnózy a další léčby. V dnešní době se opravdu pokoušíme bojovat o každý zub. Bohužel jsou však situace, kdy již nelze zub zachránit.

 

Zasahuje-li například kaz i do oblasti kořene, nepomůže už ani ošetření kanálků (endodoncie). Plnění kanálků by bylo zbytečné i v případě, že není dále možno zub dostavit nebo opatřit náhradou korunkové části.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?