K

Kaz na řezáku

Dobrý den, už několik měsíců mam z boku na řezáku bílou skvrnu, která mám pocit se za poslední rok zvětšila. Proti světlu prosvítá tmavě. Moje nová zubařka mi dnes vrtala malé zubní kazy také mezi řezáky, ale zmíněnou „skvrnu“, kterou jsem si původně myslela, že bude vrtat, mi neopravila. Až doma jsem zjistila, že vrtala vlastně kousek vedle a skvrnu tam pořád mám. Může se jednat o zubní kaz a myslíte, že by ho lékařka takhle přehlédla, když ho vidím i já?? Dělali mi i OPG. Nebo se jedná o něco jiného, co zatím není nutné řešit? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ano, je pravděpodobné, že se jedná o zubní kaz. Zubní kaz ve sklovině zubu má bílou barvu. Jedná se o tak zvanou demineralizaci sklovinu. Pokud se kaz zvětší tak, že zasahuje do hlubší vrstvy zubu, do dentinu, jeví se př prosvícení zubu tmavě.

 

Na rentgenovém snímku OPG není takový kaz většinou vidět. Je nutné řezák prosvítit nebo udělat detailní RTG snímek na tento zub.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?