K

Kaz pod korunkou

Dobrý den, mám několik let zubní korunku na 5 vpravo nahoře. Doktorka řekla, že je z vnitřní strany podkažený až pod dáseň a prý se s tím dá dělat jen to, že se počká až se zub ulomí a pak ho vytrhnout- Udělat můstek nebo implantát. Opravdu se nedá udělat nic jiného a nedá se zub zachránit? A nedá se na kaz přijít včas, aby k tomuto nedošlo? Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den, je mi líto, ale pokud zubní kaz zasahuje až pod dáseň, není možné ho odstranit a zub opatřit výplní. K základním vyšetřením, které lékaři pomáhají objevit zubní kaz je RTG snímek. V případě, že je zub opatřen korunkou, materiál korunky nepropustí rentgenové záření a na výsledném snímku není vidět, co se pod korunkou odehrává.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?