K

Kde mi vytrhnou zub?

Dobry den na pohotovosti mi byl otevren zub a zaveden dren a bylo mi sdeleno, ze se mam na vytrzeni zubu objednat na Stomatochirurgii, ale cekaci doby jsou dlouhe a vetsina lekaru mi sdelila, ze zakrok neni hrazen pojistovnou (i presto, ze mi byla jednou lekarkou sdelena, ze na SCH oddelenich v nemocnici je to plne hrazeno ZP). Muzete mi poradit jak toto resit? Zubniho lekare nemam a cekat na zakrok mesic a dele si rikam, ze neni uplne idealni, kdyz jsem v zubu mela zanet… Predem Vam moc dekuji za odpoved a pripadnou radu… S pozdravem a pranim hezkeho dne

Dobrý den,

s řešením Vaší situace určitě neotálejte. Doporučila bych Vám najít si nového zubního lékaře a domluvit si akutní ošetření. Pokud se Vám lékaře najít nedaří, máte možnost dostavit se na kliniku ústní a čelistní chirurgie do nemocnice. Pokud jste z Prahy a okolí najdete stomatochirurgické oddělení například v areálu Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí, Praha 2, kam můžete přijít ve všední den hned ráno a s sebou si vezměte zprávu z pohotovosti. Mimo Prahu se pak nacházejí další odborná pracoviště podobného typu. Ošetření zde by mělo být plně hrazeno ze zdravotního pojištění. V každém případě ještě telefonicky či na webových stránkách zjistěte aktuální informace o pracovišti.

 

MDDr. Kateřina Podušková

Jsem zubní lékařka a také maminka. Studovala jsem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zubní lékařství je zároveň mým koníčkem a ke své práci cítím velkou pokoru a zodpovědnost. Velmi mě potěší, pokud Vám naše články přijdou k užitku a trochu přiblíží svět stomatologie.
Více informací
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?