K

Kdy mi zaberou antibiotika?

Dobrý den. Mám dotaz ohledně zánětu zubu. Neskutečně mě zub bolí i přes to,že jsem byla u zubaře a dal mi antibiotika aby se zanet vyléčil . Antibiotika beru již druhý den a stále žádná změna . Jediné co pomáhá je vyplachovat ústa ledovou vodou. To dělám celé dny . Bolest neustává. Jsem už zoufalá . Bolest mě brzdí od všech prací a nemohu pořádně fungovat. Bojím se,že antibiotika nezaberou. Každý mi ale říká ,že to potrvá nějaký čas než antibiotika zaberou . Děkuji

Dobrý den!

Pevně doufám, že Vám ATB již zabrala a bolest odezněla! Je to přesně tak, jak píšete. ATB mají pozvolný nástup účinku a opravdu mohou začít fungovat až v řádu několika dní, kdy se v těle vytvoří dostatečné množství látky. Také záleží na síle zánětu. Nutno podotknout, že ATB pomohou od rozvoje a šíření zánětu, ale řešení Vašeho problému bude v důkladném ošetření zubu. Je také velmi důležité dobrat celé balení. Pokud jste stále v bolestech neprodleně navštivte Vašeho lékaře!

MDDr. Kateřina Podušková

Jsem zubní lékařka a také maminka. Studovala jsem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zubní lékařství je zároveň mým koníčkem a ke své práci cítím velkou pokoru a zodpovědnost. Velmi mě potěší, pokud Vám naše články přijdou k užitku a trochu přiblíží svět stomatologie.
Více informací
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?