K

Komplikace endodontického ošetření, náhrada škody

Dobrý den, bohužel jsem po cca 4 letech zjistil, že při endodontickem ošetření byl kanálek udělaný úplně mimo s tím, že u kořene zubu vyšel ven až do kosti. Udělal se tam zánět a musela být provedena extrakce. Chtěl bych se prosím Vás zeptat, jestli bych na toto mohl nějak uplatnit náhradu škody od pani zubařky. U paní zubarky už momentálně nejsem. Pokud by jste mi dali email, tak bych Vám poslal fotku rentgenu. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

komplikace při ošetření kořenových kanálků jsou časté a některé opravdu mohou vést až ke ztrátě zubu. Je to dáno složitou anatomií kořenového systému. Endodontické ošetření je poslední šance udržet mrtvý zub v ústech, bez něj je k extrakci odsouzen zcela jistě. 

Doporučila bych Vám nejprve kontaktovat Vaši původní paní doktorku, sjednat si konzultaci a zkusit se domluvit na možnostech nápravy přímo s ní. Pokud se ke své původní ošetřující lékařce skutečně vracet nechcete, nezbyde Vám, než vyhledat v místě jiného dostupného zubního lékaře.

MDDr. Kateřina Podušková

Jsem zubní lékařka a také maminka. Studovala jsem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zubní lékařství je zároveň mým koníčkem a ke své práci cítím velkou pokoru a zodpovědnost. Velmi mě potěší, pokud Vám naše články přijdou k užitku a trochu přiblíží svět stomatologie.
Více informací
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?