K

Komplikace při rovnání zubů pomocí rovnátek

Dobrý den, moje neteř má již třetím rokem fixní rovnátka, jelikož jí pár zubů rostlo přes sebe. Zubař vytrhl 2 stoličky, aby uvolnil místo pro ostatní zuby. Dnes, když se chýlí doba sejmutí rovnátek, zjistil, že dva přední zuby na spodní čelisti jsou vyvráceny směrem dovnitř úst a mají tendenci tlačit do horního patra. Navrhuje zavrtat do čelisti šrouby a jejich pomocí tyto 2 zuby narovnat. Když si vezmu, že se pomocí fixních rovnátek dá ovlivňovat postavení zubů do všech stran, čekal bych že za tu dobu bude chrup srovnaný do ideálního tvaru. Nedošlo náhodou ze strany zubaře během léčby k nějakému pochybení/přehlédnutí ? Nebo snad jsou takové situace běžné? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

během rovnání zubů může dojít ke komplikaci, že některé zuby se nepohybují ve směru, kterým jsou tlačeni pomocí ortodontického aparátu. Pomocí „drátků“ nejsme schopni vykonat všechny pohyby zubů a někdy si ortodontisté musí pomoct šrouby, aby mohli aplikovat potřebnou sílu na zub. Věřím, že léčba dopadně úspěšně a případné nesrovnalosti konzultujte se svým ortodontistou.

MDDr. Tomáš Rolník

Stomatologii jsem vystudoval na Lékařské fakultě v Plzni Univerzity Karlovy. Část studia jsem absolvoval na zubní klinice v německém Regensburgu. Pravidelně se účastním vzdělávacích kurzů a konferencí. Díky špičkovému vybavení naší ordinace můžeme nejnovější vědní poznatky implementovat do každodenní praxe. Každý den se snažím naplňovat přání našich pacientů a jsem rád, když se na ulici objeví o jeden úsměv navíc.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?