K

Kožní potíže a strach z ošetření u zubního lékaře

Dobrý den, Mám asi 3 ulomené zuby, jen zbytky v dásni a také několik kazů. Mám šílený strach ze zubaře, proto jsem to nechala zajít tak daleko, ač vím, že to nebylo dobré rozhodnutí. Udělali se mi na nohách asi 5 malých abscesu (dle mého názoru se jedna o absces). Je to možné, že to souvisí s těmi zuby?

Dobrý den,

ponechané kořeny v čelisti jsou zdrojem tzv. fokální infekce. Bakterie se odsud dostávají de krevního oběhu, a tím prakticky do celého těla.

 

Potřebujete, aby Vás vyšetřil dermatolog a rozhodně musíte začít řešit stav Vašeho chrupu. Je to jen otázka času, kdy Vám ponechané kořeny začnou dělat závažné komplikace, např. kolemčelistní zánět. Výkony jsou dnes díky lokální anestezii bezbolestné. Potřebujete zubaře, který na Vás bude mít dostatek času a bude Vás chtít zbavit strachu z ošetření.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?