K

Křivá horní dvojka

Dobrý den, je mi 21 let a když jsem byla menší, tak jsem měla tzv. upíří zuby, že jsem měla dvojky vystrčené ven, jedna dvojka se mi úplně srovnala, ale bohužel dvojka na levé straně ne. Takže zub mám výše a vystrčený ven, jinak mám zuby úplně rovné. Tak se chci zeptat, zda jsou zde nutné rovnátka, které já opravdu nepreferuji, hlavně když mám křivý pouze jeden zub. Zub ničemu nevadí, ale hlavně pro můj pocit bych chtěla zub mít rovný. Je mi jasné, že by bylo lepší to vidět, ale zajímal by mě váš názor na toto, zda by zde byla jiná cesta, než rovnátka. Popřípadě jestli by šla „neviditelná“ nebo nějaká na noc. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jiná správná cesta než rovnátka podle mě ve Vašem případě není. Musíte konzultovat ortodontistu, který Vám řekne, co je a není možné. Myslím si, že neviditelná rovnátka by mohly Váš problém vyřešit. Jsou ale mnohem nákladnější než klasický fixní aparát („drátky a zámečky).

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?