K

KÝVÁNÍ ZUBŮ

Dobrý večer, nerada Vás ruším, jen se Vás chci zeptat, zda je možné, že i když mi zubařka v červenci kdy jsme u ní byla naposledy nenašla žádnou chybu nebo vadu na zubech ani žádný problém, tak jestli je i tak možné, že by se mi mohly obě horní jedničky kývat? Často se na své zuby koukám a sahám si na ně jestli jsou v pořádku a dnes večer jsem si u zrcadla na ně sáhla a zkoušela jestli se nekývou, no ony se kývaly ale opravdu jenom velice mírně a lehounce, zánět dásní se mi vyléčil a paradentózu zatím podle své zubařky nemám, tak se chci zeptat jestli jsem si to kývání nezavinila sama, že si to takhle s těmi zuby dělám, nebo zda je to normální že se zuby mírně kývou ale ne nijak moc (můj kamarád říká že zuby se normálně kývou, nejsou v puse přidělaný lepidlem takže se mírně, ale velice malinko hýbou) tak zda tvrdí a myslí si pravdu nebo si to jen sama cpu do hlavy? Prosím

Dobrý den,

Váš kamarád správně tuší, že mírná pohyblivost zubů je normální. Zuby jsou upevněné v kosti velkým množstvím vláken, která jsou napnutá. Mezi kořenem zubu a kostí je velmi malá mezera. Díky tomu jsou i zdravé zuby mírně pohyblivé všemi směry.

MDDr. Matúš Šovčík

Zubní lékařství jsem vystudoval na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a svému oboru jsem zcela propadl, takže jsem se v letech 2014-16 účastnil jako školitel projektu Nechci kazy, který se věnuje prevenci kazů a výuce čištění zubů pro děti v mateřských školách a jejich rodiče a učitelky. S klienty se rád pobavím anglicky nebo německy a ve volném čase sportuji a věnuji se programování.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?