M

MÁ BÝT ZUBNÍ NÁHRADA STAVĚNÁ DO PŘEDKUSU?

Dobry den, mam dotaz ohledne zubni nahrady a to konkretne jeji konstrukce. Ma byt, prosim, stavena do predkusu? Vyzaduje si to jeji konstrukce?

Dobrý den,

celkové náhrady se většinou staví do fyziologického překusu. To znamená, že horní jedničky při zavřených ústech částečně překrývají dolní jedničky. Záleží však na tvaru čelistí a na zvyklostech lékaře.

Jestli máte pochybnosti o kvalitně náhrady, doporučuji požádat o názor jiného zubního lékaře. Můžete ho najít v našem vyhledávači zubařů zde.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.

MDDr. Jakub Šulta

Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?