M

Má dvanáctiletá vnučka ještě nemá druhé zuby

MAM DVANACTILETOU VNUCKU,KTERA DOSUD NEMA PROREZANE DRUHE ZUBY. JE NECO TAKOVE MOZNE A KDY JE PRAVDEPODOBNOST,ZE SE ZUBY PROREZOU. PODLE RENGENU JSOU ZUBY V DASNICH.

Dobrý den,

jestliže v tomto věku nemá prořezány žádné stálé zuby, jedná se o velkou anomálii. Neváhal bych a navštívil bych specialistu na dětské zubní lékařství (pedostomatologa) a ortodontistu (specialistu na pozici zubů v čelisti). Na základě vyšetření vč. aktuálních RTG snímků se lékař rozhodne o dalším postupu. Jednou z možností jsou extrakce dočasných zubů, aby netvořili překážku v prořezávání stálých zubů.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?