M

Má úbytek kosti v jednom místě 4mm kvůli paradentóze. Co s tím?

Dobrý den k zubaři chodím pravidelně,je mi 30 a byla mi zjistěna paradentoza.Má ubytek kosti v jednom místě 4mm.Po měsíci řídného čistění,se to zlepšilo,bylo mi řečeno,že ubytek kosti mi už nikdo nevrátí.Je normální,že na dásních kde mám ubytek kosti citím tlak? Děkuji za odrověd

Dobrý den,

úbytek kosti o 4 mm představuje již značné postižení závěsného aparátu zubu. Váš zubař má pravdu, že kost již nedoroste. V tomto stadiu se již parodontitida nedá vyléčit do původního stavu. Kompletně lze vyléčit pouze zánět dásní, který se považuje za první stádium paradentózy.

 

Nyní záleží na Vás zda svoji dokonalou péčí o chrup zvládnete zastavit postup onemocnění. Určitě se neobejdete bez kvalitního měkkého kartáčku s malou hlavičkou a mezizubního kartáčku. Velmi přínosný pro Vás bude i jednosvazkový kartáček.

 

Pocity tlaku na dásni nemusí nic znamenat. Teď se na stav dásní velmi soustředíte a vnímáte i věci, kterých jste si dříve nevšímala. V případě zhoršování stavu nebo při bolestivosti dásní se obraťte na Vašeho zubního lékaře.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?