M

Mám 6ti letého syna a má všechny zoubky vykažené

Dobrý den,chtěla bych Vás poprosit o radu.Mám 6ti letého syna a má všechny zoubky vykažené.Horní frontu má vytrhanou a lékař mi doporučil,abych mu nechala v narkoze vyndat i ostatní zuby.Mám obavu jak bude jíst a hlavně mluvit.V září nastupuje do školy.Jak by jste reagoval Vy? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud jsou u Vašeho syna přítomny kazy, které se již nedají ošetřit, protože jsou velmi blízko zubní dřeni nebo dokonce již je kaz přítomen ve dřeni, potom Vám doporučuji vytržení prokažených zoubků, protože tyto zuby jsou zdrojem infekce pro Vašeho syna. Kaz to jsou bakterie a je zde přítomno vždy možné riziko celkového onemocnění, hlavně je to chronický zánět.

Nyní také záleží na spolupráci Vašeho synka, pokud spolupracuje, je možné po vytržení zoubků zhotovení mezerníku – to je náhrada pro děti podobná náhradám pro dospělé. Některé děti nespolupracují a potom mezerník není možné zhotovit, ale u dětí, které mezerníky akceptují je to dokonalá náhrada dočasného zubu pro překlenující období, než začnou prořezávat stálé zuby.

MDDr. Eliška Feltlová

Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?