M

Mám 6ti měsíčního syna a od 3m má dva zuby. Kdy s ním mám zajít k zubaři?

Dobrý den, mám 6ti měsíčního syna a od 3m má dva zuby. Kdy mám zajít se synem k zubaři a máme již nyní nějak o zoubky pečovat? Pouze je občas otíráme gázou. Děkuji zaodpověď.

Dobrý den,

zoubky už můžete začít čistit. Na čištění se nebojte použít kartáček. Jen dbejte na to, aby měl kartáček velmi měkká vlákna a malou hlavičku. Takových kartáčků je na trhu velmi málo (cca 3 druhy).

 

Za zubním lékařem byste mohla vyrazit již nyní, nejpozději však do jednoho roku věku dítěte. Nejlepší bude, když vezmete syna s sebou na Vaší běžnou prohlídku, při které lékař prohlédne i Vašeho syna. Prohlídka je velice krátká. Cílem je spíše zvykat dítě na prostředí ordinace.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?