M

MÁM JEDNIČKU NAHOŘE CCA O 0,3 MM POVYTAŽENOU.

Dobry den, chtel jsem se zeptat, mam jednicku v pravo nahore cca o 0,3 milimetry povytazeny a jakykoli pohyb s nim, je velmi bolestivy. boli me od toho nosni prepazka a nemohu ani smrkat. zub nevykazuje zadny kaz(napohled) ani nemam zadnou bouli na dasni. mimo to mam 38°C teploty a citim se na chripku. dekuji za odpoved. Jarda B.

Dobrý den,

příčin může být několik, je proto nutné navštívit lékaře. Může se jednat o sinusitidu, neboli zánět vedlejších nosních dutin. Akutní sinusitida může být provázena teplotami a bolestmi.

Další příčinou může být zmíněný zub. Objeví-li se zánět u hrotu kořene zubu, často lidé popisují pocit vystouplého zubu. Zub bývá bolestivý na poklep nebo při kousání. Takový zánět může vzniknout i na zubu bez kazu. Objevuje se například po úraze nebo při pokročilé paradentóze, kdy zánět pronikne až ke špičce kořene.

Při stanovení diagnózy bude důležitý RTG snímek.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.

MDDr. Jakub Šulta

Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?