M

Mám panickou hrůzu ze zubařů!

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat na asi netradiční otázku. Mám panickou hrůzu ze zubařů,lokální anestezii snáším velmi špatně-vždy jdu ke mdlobám a občas se stane že i omdlím. Známá mi řekla,že si můžu požádat o vytržení zubů v celkové narkóze. Je to pravda?a pokud ano,co je k tomu potřeba? Nikde mi na tuto otázku nedokáží odpovědět. Předem Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

vůbec se nejedná o něco výjimečného. Podobné pocity má celá řada lidí. Kořeny Vašeho strachu sahají pravděpodobně až do Vašeho útlého dětství, kdy jste pravděpodobně prodělala traumatizující zážitek u zubaře. Kdykoliv se teď přiblížíte k zubní ordinaci, tak se tento dávný stresující prožitek projeví úzkostí.

 

Ošetření v celkové anestezii se dnes na žádost pacienta v některých ordinacích provádí. Nejčastěji se zákroky u podobně citlivých pacientů provádí v takzvané analgosedaci, kdy je pacient pomocí léků utlumen. Pacient tak výkon velmi dobře snáší a po odeznění účinku léků si zákrok nepamatuje.

 

Ordinace většinou neuvádějí, zda tuto formu ošetření nabízejí. Proto Vám nezbývá nic jiného, než si obvolat jednotlivé ordinace a zeptat se (případně nám můžete napsat email a my se Vám pokusíme nějakou ordinaci ve Vašem okolí najít).

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?