M

MÁM PORUCHU IMUNITY A DOSTALA JSEM ZÁNĚT PO EXTRAKCI ZUBU

Mám poruchu imunity a lékař mi nedal k extrakci antibiotikum, dostala jsem zánět, chodím to denně drenovat, ale stále to moc bolí, nezabírá ibalgin a nic jiného, nebylo by vhodné okolí drenu mazat třeba mundisalem, děkuji

Dobrý den,

při běžných extrakcích se antibiotika nepředepisují. Výjimkou jsou přesně definovaná onemocnění při nichž se většinou bere antibiotikum ve velké dávce jednorázově před výkonem. Nevím jakou poruchou imunity trpíte, ale lékař pravděpodobně usoudil, že antibiotika nejsou nutná.

Zánět lůžka po extrakci je poměrně běžnou komplikací extrakce zubu, kterou by měl lékař zvládnout. Doporučuji Vám řídit se jeho instrukcemi a k léčbě nic dalšího nepoužívat.

MDDr. Ing. Lukáš Kaloš

Vystudoval jsem obor Zubní lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, kam jsem nastoupil už jako inženýr s praxí ve Škoda Auto, takže už jsem měl jasno, proč chci na medicíně studovat stomatologii.

Po ukončení studia jsem pracoval na stomatochirurgickém pracovišti. S kolegou jsme pak v roce 2013 založili společnou ordinaci s pobočkami v Praze a severních Čechách. V současné době mám v Praze vlastní ordinaci AXION Dental Dock, kde pracuji se stabilním týmem skvělých zubařů, hygienistek, sester i recepčních.

MDDr. Jakub Šulta

Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?