M

Mám si nechat špatný zub opravit nebo vytrhnout?

Dobrý den.vylomilo se mi třetina horní sedmičky pod dásno.zub je zkřehlý a mrtvý,je tam i částečný zánět,ale zub neboli,setrvalý stav.Vim,že je to na mém rozhodnutí,ale rozhoduji se mezi dvěma variantama.Prvni nechat ho odvrtat pod mikroskopem,vyčistit kanálky a z nich dostavět a vytáhnout zbytek zubu a napojit ho na zbývající půlku.jiz mám takto ošetřeno jeden zub a drží prozatím.otazka je zda pokud už je tento zub takto zánětlivý,zda by se to nevraceli a nebyly by to vyhozené penize.je to dost.druha varianta zub jelikož je zánětlivý,tak extrakce zubu.pan zubař mi říkal,že jelikož tam mám ještě osmičku,časem by se mohla trošku stahnout na tu šestku a mohla by plnit funkci sedmičky.dekuji za další radu.kazda varianta je navázána na jiného p.zubare

Dobrý den,

každý vlastní zub je nenahraditelný. Pravdou je, že rekonstrukce zubu od základu je finančně náročná, ale dobrý výsledek by mohl stát za to. S posunutím osmičky na místo sedmičky bez rovnátek moc nepočítejte, může se trochu přiblížit, ale také se může do mezery naklonit a stane se problémem i ona. Pokud zvolíte alternativu vytržení sedmičky je zde ještě možnost implantátu.

 

MDDr. Kateřina Podušková

Jsem zubní lékařka a také maminka. Studovala jsem na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zubní lékařství je zároveň mým koníčkem a ke své práci cítím velkou pokoru a zodpovědnost. Velmi mě potěší, pokud Vám naše články přijdou k užitku a trochu přiblíží svět stomatologie.
Více informací
Zpět
Chcete dostávat emailové novinky?